Czech this out

Kap z Ryanem zaproponowali spędzić weekend w Pradze. Sami zadbali o wynajem auta i znalezienie miejsc do spania. W sobotę (po nieprzespanej nocy no a jakże!) wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano. Pogoda była zniechęcająca do jakichkolwiek wyjazdów bliższych czy dalszych, niebo było czarne od chmur…ale nie było odwrotu.
W Pradze sptykaliśmy się z Katrin, narzeczoną Ryan’a która dojechała do nas pociągiem z Lozanny.

W euforii dobrego humoru cała nasza czwórka kupiła sobie identyczne czarne koszulki z napisem „Czech this out!”
Żeby było śmieszniej paradowaliśmy w nich po centrum jak rasowi turyści.
W tym samym obciachowym wdzianku zjedliśmy kolacje w Taj Mahal.
Nigdy przedtem nie miałem okazji próbować hinduskiej kuchni a Kap strasznie ją zachwalał już w Polsce.

Parę niezapomnianych chwil spędziliśmy w kawiarni LAVKA przy moście Karola, z naprawdę pięknym widokiem na panoramę miasta. Spadła tam na nas chmara robaków, ciem i komarów, które utkwiły przez noc uśpione pod zwiniętą markizą. Zbliżał się kolejny wieczór, kelner chciał rozłożyć markizę i wtedy wszystkie te paskudztwa zaczęły odpadać i wpadać wszystkim do talerzy i szklanek.

W Pradze jest teraz dużo turystów, zwłaszcza Brytyjczyków łażących bandami gotowych w każdej chwili do mordobicia, skośnookich i… Murzynów naciągających ludzi na każdym kroku.
W ogóle ceny też jakby poszły w górę.

Niedzielę spędziliśmy już bardzo leniwie pływając statkiem po Wełtawie i łażąc bez celu po Hradczanach.

Nie zapomnę widoku Ryana próbującego wcisnąć swoje grube tłuste dupsko w spodnie o trzy numery za małym rozmiarze.
Wracając do Polski chciałem koniecznie zaprosić chłopaków na lunch do dobrej przydrożnej knajpy. Kiedyś tato pokazał mi jedno fajne miejsce gdzie serwują wyśmienite ryby z grilla. Myslę, że chłopakom się spodobało – zwłaszcza ze Ryan poprosił o dokładkę.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s