time goes by

Rozpoczął się dziś trzeci tydzień w mojej nowej pracy, choć na razie trudno nazwać pracą, to czym obecnie się zajmuję, bo głównie są to szkolenia i workshadowingi, ale przynajmniej czas mija mi szybciej. Myślę, że przez najblizsze kilka tygodni niewiele się zmieni pod względem ilości zadań, ale przecież nie będę narzekał. Jak to metaforycznie określił mój kolega: oni udają że nam płacą, a my udajemy że pracujemy.

W tym tygodniu zacząłem szkolenie z SAP HCM, które z natury powinno być raczej nudne, ale że uczestnicy byli fajni zaczęliśmy zastanawiać się nad alternatywną formą zastosowania raportów z Payrollu: wyszukaj mi wszystkich kawalerów z pensją powyżej 10 tys albo wszystkie bezdzietne rozwódki albo wszystkich alimenciarzy. Zaczyna mi się tutaj podobać…
Absolutnym hitem okazała się transakcja CIPA, nauczyłem się wywoływać okres, wstrzymywać go, zamykać i otwierać.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podroze i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s