Dar es Salaam – dzień 2

Movenpick Royal Palm zapewnił wszystko czego potrzebowaliśmy by poczuć uroki wakacji. Duże  ze smakiem urządzone, przestronne i klimatyzowane pokoje, basen, dostęp do executive launge który jak się później okazało serwował jedynie znośną dla Europejczyka kawę espresso…
Dostaliśmy pokój na ostatnim 7. piętrze z widokiem na ogród, pole golfowe i ocean. Śniadania były wykwintne i M kilka razy podchodził napełnić sobie talerz, ale nie to intrygowało mnie najbardziej, nie sposób było przestać gapić się na niektórych gości: w butach z krokodylej skory albo węża, obwieszonych zlotem i czarnych jak smoła.
Ludzi których spotykałem potem na ulicach byli inni: brudni, w znoszonych brudnych ubraniach, rozczłapanych sandałach lub bez obuwia, z widocznym brakiem w uzębieniu, zaniedbanych, cuchnących potem, zniszczonych przez biedę i bezlitosne słońce.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podroze i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s