Amsterdam

Wróciłem z wieczornej przechadzki po kanałach.
Po mimo zmęczenia, niskiej temperatury i brzydkiej aury wyszedłem na krótki spacer po jednym ze swoich najbardziej ulubionych miast w Europie.
Zawsze mi się tutaj podobało, kiedy kilka lat temu pierwszy raz wybierałem się do Amsterdamu wydawało mi się, że to miasto ma niewiele do zaoferowania turystom. Z niczym mi się nie kojarzyło, nie potrafiłem wymienić choćby jednego miejsca, które chciałbym zobaczyć.
Pamiętam jak miłe było rozczarowanie kiedy zacząłem je odkrywać, najpierw z przewodnikiem po wytyczonych miejscach na turystycznej mapie miasta a potem z A kiedy zatrzymaliśmy się tutaj na dzień w drodze do Brukseli i Antwerpii.
To miasto ma w sobie coś niepowtarzalnego, nie wiem czy to za sprawa licznych urokliwych ulic i kanałów czy tez eklektycznej architektury, nietypowych muzeów, wszędobylskich rowerów czy swoistego „okna na świat”.
Jedząc kolacje w hotelu patrzyłem na typowa ulice i chłonąłem ten widok ciesząc się że znów mogłem tu wrócić…

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s