Zwycięzca jest sam

Przy tak intensywnej zmianie miejsc przestaje pamiętać o tym, co wydarzyło się kiedy, po czym i w jakiej kolejności. Mam spory problem z ułożeniem chronologicznym odwiedzanych miast i miejsc bez uprzedniego spojrzenia do kalendarza.
We Wrocławiu na drugi dzień nie pamiętałem skąd przyjechałem tak bardzo skupiony byłem nad planowaniem następnych wyjazdów.

W Luksemburgu przez cały dzień świeciło słońce. Po szeregu spotkań wybraliśmy się na lunch do La Place D’Armes by w bardziej swobodnej atmosferze i na luzie złapać trochę oddechu i nacieszyć się miejscem.
Wychodząc z samolotu mijany przez tłum ludzi w garniturach podobnie jak ja śpieszących się na swoje spotkania przystałem się na chwilę w zamyśleniu: – Tego chciałeś – pomyślał we mnie dawny student, schowany, łudząc się, nadzieje mając płonną…

Wkładam mnóstwo pracy i wysiłku w to moje życie. Z jednej strony może wydawać sie to śmiesznym zadufaniem w sobie i nieprzerwaną potrzebą udowadniania sobie czegoś i leczeniem tajonych kompleksów. Z drugiej strony skoro ”świat” chce ze mną rozmawiać, to czuje się zobligowany robić ukłon w jego kierunku, przygotowywać się do spotkań, bo bez tego chyba nie osiągnie się sukcesu, międzynarodowa ”kariera” ma cenę, męcząca czasem didaskaliami.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zwycięzca jest sam

  1. sotion pisze:

    ale tego własnie chciałeś…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s