Hyden Wave Rock

Razem z K. udało się nam zjechać w styczniu prawie cały kontynent od Cairns po Hobart zahaczając o Uluru w sercu australijskiego buszu. Niestety Zachodnie i Północne wybrzeże musieliśmy sobie wtedy odpuścić, bo zarówno Perth jak i Darwin były nam zupełnie nie po drodze. Perth jest specyficzne, bo z jednej strony leży nad Oceanem a nad i pod nim przez setki kilometrów ciągnie się jedynie niezamieszkałe pustkowie. Dziura z dala od cywilizacji. Atrakcją jest granitowy klif tzw. skalna fala znajdująca się ok. 350 km na wschód od Perth znany z reklam rowerów bmx czy Mercedes Benz. Nadano jej taką nazwę, ponieważ przypomina zastygłą w bezruchu, gigantyczną, załamującą się ponad 100 metrowa falę. Pasy kolorów na ścianie skały spowodowane przez deszcz spłukujący minerały stworzyły żółte, czerwone i szare pręgi.

Jaskrawość tych kolorów jest najbardziej widoczna w porannym słońcu. Widok przecudowny.

Jedyne za czym nie tęskniłem tego dnia w Australii to muchy. Tych tam jak zwykle nie brakowało. Muchy, no właśnie… Muchy to temat rzeka w Australii. Kraj, który zawładnął moim sercem, ale australijskie muchy to najbardziej dokuczliwa zmora, jaka może być – są ich setki tysięcy. Są wszędzie, nad jeziorem solnym, nawet gdy jedzie się 200, 300 km i wokół nie ma nic – muchy są zawsze, wszędzie i nieodłącznie, nieustannie włażą do oczu, do ucha, do ust, każdego otworu. To jest k..a dramat.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Australia, podroze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s