Cebu

Cathay Pacific niemal nieodczuwalnie dotknął płyty lotniska Cebu potem kontrola sanitarna, imigracyjna, cłowa, odbiór bagażu i bramka bezpieczeństwa – standard. Mój kierowca spóźnił się zaledwie kwadrans, ale przez ten czas musiałem dzielnie odpierać zaczepki namolnych taksówkarzy. Tutejszy hotel Radisson jest monumentalny i dogodnie położony obok centrum handlowego SM Cebu City.
Prowincja Cebu ma 4 miliony mieszkańców a miasto robi wrażenie znacznie spokojniejszego i mniej zatłoczonego niż wielomilionowa Manila. Bardziej widać tylko biedę: całe rodziny gnieżdżące się w lichych chatkach, często bez wody, prądu czy sanitariatów. Troje czy czworo dzieci to tutaj standard, dzieci wychowuje ulica, na każdym kroku widać jak bawią się beztrosko na chodnikach albo prowizorycznych placach zabaw skleconych z opon, konarów drzew czy ulicznych hydrantów. Jadąc z lotniska natrafiamy na przepływającą rzekę, a w zasadzie śmierdzący ściek. Woda jest mętna, pływa w niej wszystko, co zbędne, zabudowa wkoło jest prowizoryczna. Pogoda wręcz wymarzona na zimę: 29 stopni i tylko trochę dokuczająca wilgotność.
Ray – mój lokalny przewodnik, gdy rano wszedł do hotelu wywołał niemałe poruszenie swoim damskim chodem, przewieszoną przez ramię torebką, miękkimi ruchami nadgarstków i burzą ufarbowanych i fachowo natapirowanych przez stylistkę włosów. Profesjonalnie nie mogłem mu jednak niczego zarzucić a że czuł się kobietą …taki był już jego urok.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podroze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s