Świąteczny lunch w Mayfair

Do Londynu leciałem Brytyjczykiem przedostatnim lotem na Heathrow. Za czasów panowania dawnej szefowej mógłbym pozwolić sobie nie pójść do biura, polecieć o dowolnej porze i zrobić sobie fajrant, ale odkąd nastała era L. skończyło się moje El Dorado a o zdalnej pracy słyszę jedynie od innych kolegów.

W samolocie dostałem miejsce obok jednego wymuskanego podmiotu, który nieśmiale uskuteczniał próby nawiązania kontaktu wzrokowego. Dopiero gdy podano kolację i oboje otworzyliśmy po małej buteleczce białego wina sam zagaiłem rozmowę proponując wznieść niewinny toast. Od słowa do słowa pan okazał się Finem, mieszkającym do niedawna w Australii a obecnie pracującym w Dubaju, jechał w odwiedziny do swojej przyjaciółki. Pogadaliśmy sobie o głupotach, wymieniliśmy parę komplementów a potem było jak zwykle…

Nazajutrz spotkaliśmy się z K na stacji Bond Street. Dzień był zimny, ale słoneczny a na ulicach dzikie tłumy, skomentowałem nawet, że gdyby wybuchła tutaj bomba to rozmiar tragedii byłby olbrzymi. Chyba to wykrakałem, bo kilka godzin później jakiś mężczyzna zaatakował maczetą podróżnych w londyńskim metrze. Byliśmy jednak znieczuleni winem po lunchu w Maze.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podroze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s