Przejażdżka po Bahrajnie

Z braku wystarczającej liczby tutejszych atrakcji turystycznych, lokalny przewodnik zabrał mnie pokazać mi meczet Al-Fateh. Nie jestem fanem zwiedzania kościołów, cerkwi, meczetów czy innych miejsc kultu religijnego za wyjątkiem może krajów Azji gdzie świątynie z posągami Buddy zawsze cieszą moje oko. W meczecie przywitał nas pochodzący z Pakistanu lokalny duchowny. Było to o tyle ciekawe, bo mój przewodnik pochodził z Indii a oba kraje nigdy nie kryły wzajemnych animozji. Dostrzegłem tłum modlących się wewnątrz mężczyzn, nie chciałem nikomu przeszkadzać i stanąłem z boku przyglądając się z daleka oddających cześć Allahowi wiernym. Mile byłem zaskoczony zachowaniem duchownego, przywitał mnie bardzo serdecznie, zachęcał bym śmiało wszedł w głąb meczetu, niespodziewanie wziął mnie pod rękę, pociągnął za sobą i chętnie wszystko pokazywał tłumacząc miejsca kultu. Wobec mojego przewodnika był równie miły, zdążyłem zauważyć nawet lekkie zaskoczenie jakie malowało się na jego twarzy po takim traktowaniu.

Wśród modlącego się na kolanach tłumu dojrzałem paru bosych nastolatków bijących pokłony. Ukradkiem co jakiś czas wyciągali komórki, sprawdzali Facebooka albo wysyłali wiadomości. Stałem akurat na balkonie nad nimi, z tej pozycji nawet mnie nie dostrzegli, wykonywali szybkie, bardzo gwałtowne ruchy tak żeby nikt z modlących ich nie złapał. I pewnie udałby się im pozostać niezauważonymi gdyby jednemu z nich nagle nie rozdzwoniła się komórka z przychodząca wiadomością SMS.

Zaśmiałem się w myślach, bez względu na wyznanie, młodzież wszędzie jest taka sama…

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bahrajn, podroze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s