Święta na Filipinach

Do Hongkongu dolecieliśmy szybko i bez perypetii. No może prócz tego, że w samolocie podróżował ze mną znajomy steward, który traktował mnie jakbym był przezroczysty. Ponad dwugodzinną przerwę w podróży spędziłem w loungu wykorzystując ostatnie dni członkostwa w One World. W przyszłym roku będzie podłoga albo co najwyżej plastikowe krzesło w hali odlotów.

Z Hongkongu mieliśmy ponad godzinne opóźnienie, bez przerwy wierciłem się w fotelu licząc, że za chwilę wreszcie ogłoszą nasz odlot. Co kwadrans ogłaszać, ogłaszali ale co raz ro inny powód naszego opóźnienia i co raz bardziej wzmagało się we mnie poirytowanie. W Manili wylądowaliśmy grubo po 23, nim przeszedłem przez kontrolę paszportową i odebrałem bagaż wybiła północ. Dzikie tłumy Filipińczyków oczekujących przyjazdu swoich bliskich blokowały wyjście z lotniska. Kiedy wreszcie doczłapałam się do budki Grab taxi moim oczom okazał się widok bardzo długiej kolejki co oznaczało kolejną straconą godzinę. Machnąłem ręka na to, że przepłacę te kilka dolarów i wsiadłem do pierwszej lepszej wolnej taksówki, bo marzyłem tylko o tym jednym: żeby zmyć z siebie bród tej podróży i czym prędzej wbić się do łóżka.

Informacje o saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera. Jestem szczęściarzem, w czepku urodzony, z poukładanymi priorytetami, który podąża za swoją pasją. Lubię pisać bloga, bo w ten sposób obserwuję siebie i całą resztę. Udowodniłem sobie, że jestem człowiekiem wolnym i otwartym. To bardzo przyjemne uczucie, zrobić w życiu coś dla siebie, wbrew temu co mówią inni, co wypada, co należy albo trzeba. Czasem mam wrażenie, jakbym dopiero co skończył studia, niedawno zaczął pracować, dopiero co wyemigrował z Polski, rzucił pracę, wyruszył w podróż dokoła świata, odwiedził ponad 90 krajów. Innym razem łapię się za głowę, ile to już lat minęło, ile po drodze się wydarzyło. Czas jest fajną materią, taką bezkresną i niedotykalną. Fajnie obserwować emocje swoje i innych. Elektroniczny pamiętnik staram się prowadzić w miarę systematycznie – to jedna z niewielu rzeczy, które w życiu robie naprawdę regularnie, bo zwykle na bakier u mnie z obowiązkowością. Czasem wracam do spraw np. sprzed roku i okazuje się, że gdy patrzę na tamten czas choćby z perspektywy dwunastu miesięcy, widzę, że był on naprawdę wypełniony. Myślę że gdyby nie ten blog, brakowałoby mi życiowego „pionu”. A tak zawsze mogę spojrzeć na przeszłość z dystansu i zobaczyć czy udało mi się zrealizować swój zamierzony plan, zweryfikować gdzie popełniłem błędy albo po prostu pamiętać o tych wszystkich miłych wydarzeniach, których byłem uczestnikiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podroze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s